prezentace - shoda přísudku s podmětem

Prezentace slouží k zábavnému a rychlému procvičení shody přísudku s podmětem.
Cena celkem
40 Kč
Ke stažení
Kód produktu
69
Popis
Diskuse
Hodnocení

Stáhnout na UCITELNICE.cz

počet snímků: 52
věk: 10-12 let
forma: power pointová prezentace (nelze upravovat)
jazyk: čeština
typ souboru: sbalené ve formátu ZIP. Po rozbalení (návod níže) ve formátu powerpointové prezentace.

Toto dílo podléhá autorským právům.

Materiál obsahuje 10 power pointových prezentací a jeden pdf dokument. 5 prezentací slouží k doplňování Y/I/A a 5 prezentací slouží k opravování špatně použitých Y/I/A. Každá prezentace obsahuje 52 snímků s vybranými slovními spojeními nebo větami (26 otázek, následované 26 odpověďmi). Prezentace se spouští automaticky, nejdou zastavit, ani v nich něco měnit. Jednotlivé snímky se mění po cca 2 vteřinách, jedna prezentace trvá cca 3 minuty.

Jak s prezentacemi pracovat?

  • TIP č. 1: Žáci jsou rozděleni do 2 skupin. První skupina stojí v zástupu. Učitel spustí prezentaci. První žák v zástupu doplňuje Y/I/A (prezentace typu a) nebo odhaluje chyby a říká správně/špatně (prezentace typu b). Musí stihnout odpovědět, než se změní snímek, jinak vypadává. Odpoví-li špatně - sedne si, odpoví-li správně – řadí se zpět do zástupu. Pak pokračuje další v zástupu. Za každým snímkem s „otázkou“ následuje snímek se správnou odpovědí, proto nemusí nikdo do spuštěné prezentace promlouvat a všichni se můžou maximálně soustředit. Po skončení prezentace se skupiny vymění. Vyhrává ta skupina, která udělala méně chyb.
  • TIP č. 2: Žáci nemusí hrát proti sobě, mohou hrát proti počítači. Jejich cílem je, aby je (jako skupinu) vyřazoval, co nejméně. Výsledky mohou být někam zapisované a děti si mohou dělat statistiku.
  • TIP č. 3: Každý žák drží v ruce 3 karty (Y/I/A), respektive 2 (správně/špatně; červená/zelená). Žáci si stoupnou a učitel spustí prezentaci. Žáci zvedají karty a následně si (sami) kontrolují správnou odpověď. Kdo odpověděl špatně, sedá si, ale karty zvedá dál. 

Návod ke stažení: 

Po zaplacení se soubor automaticky stáhne. Najdete ho ve složce Stažené soubory. Na většině počítačů po otevření budete moct se soubory normálně pracovat. Pokud ne, ZIP složku rozbalte (pravým tlačítkem klikněte na soubor, zvolte Extrahovat vše a vyberte umístění, kam chcete soubory uložit).

 

0,0
Bez hodnocení
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Napsat vlastní recenzi
Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskusi.
Položit dotaz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím