prezentace - Dupej, Skákej, Tleskej (matematika)

Prezentace sloužící k aktivnímu procvičení sčítání a odčítání do 20.
Cena celkem
40 Kč
Ke stažení
Kód produktu
64
Popis
Diskuse
Hodnocení
Podobné (1)

Stáhnout na UCITELNICE.cz

počet snímků: 35 nebo 65
věk: 6 - 9 let
forma: power pointová prezentace (nelze upravovat)
jazyk: čeština
typ souboru: sbalené ve formátu ZIP. Po rozbalení (návod níže) ve formátu powerpointové prezentace.

Toto dílo podléhá autorským právům.

Materiál obsahuje 22 prezentací. 8 prezentací v plné verzi zaměřené na sčítání a odčítání do 20 (cca 65 snímků, trvající 3 a půl minuty) a 14 zkrácených verzí (stejné příklady, ale poloviční počet snímků za poloviční čas).

Prezentace slouží k jednoduchému, rychlému a zábavnému procvičení sčítání a odčítání do 20.

Časový interval mezi jednotlivými snímky je 2 vteřiny (a nelze ho změnit). Prezentace se spouští od 4 snímku, snímky 1 – 3 jsou informativní a je nutné je odklikat.

Před první hrou je vhodné se seznámit s prezentací a rychlostí, jak se mění příklady. Děti mohou příklady pouze nahlas počítat. Po procvičení mohou přidat pohyb.

Popis hry: Žáci se postaví tak, aby kolem sebe měli trochu místa. Učitel spustí prezentaci. Žáci se soustředí na "kouzelné" příklady. Objeví-li se v prezentaci "kouzelný" příklad, žáci provedou příslušný pohyb. Udělají-li žáci chybu, mohou si sednout a příklady počítat z místa. Kontrola ze strany učitele je téměř nemožná (není vhodné, aby do spuštěné prezentace vstupoval). Apelujeme na děti, aby hráli fair-play a samy se kontrolovaly podle ostatních spolužáků.

https://www.youtube.com/watch?v=OEZExqgJxWc

Variace hry "Na krále": Můžeme využít ke hře "Třída proti počítači". Žáci stojí v zástupu. Učitel spustí prezentaci. Žáci počítají. Při správném vypočítání se zařadí zpět do zástupu, při špatném si sednou na místo. Cílem je, aby před koncem prezentace počítač "vyřadil" co nejméně žáků. Na stejném principu lze použít i pro soutěž dvou družstev.

Návod ke stažení:

Po zaplacení se soubor automaticky stáhne. Najdete ho ve složce Stažené soubory. Na většině počítačů po otevření budete moct se soubory normálně pracovat. Pokud ne, ZIP složku rozbalte (pravým tlačítkem klikněte na soubor, zvolte Extrahovat vše a vyberte umístění, kam chcete soubory uložit).

0,0
Bez hodnocení
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Napsat vlastní recenzi
Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskusi.
Položit dotaz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím