prezentace - Dupej, Skákej, Tleskej (čeština)

Prezentace sloužící k aktivnímu procvičování vzorů podstatných jmen.
Cena celkem
40 Kč
Ke stažení
Kód produktu
63
Popis
Diskuse
Hodnocení
Podobné (2)

Stáhnout na UCITELNICE.cz

počet snímků: 35 nebo 65
věk: 10-12 let
forma: power pointová prezentace (nelze upravovat)
jazyk: čeština
typ souboru: sbalené ve formátu ZIP. Po rozbalení (návod níže) ve formátu powerpointové prezentace.

Toto dílo podléhá autorským právům.

Materiál obsahuje 9 prezentací. 3 plné verze prezentace na rod střední, ženský a mužský (cca 65 snímků, trvající 4 a půl minuty) a 6 zkrácených verzí (stejná slova, ale poloviční počet snímků za poloviční čas).

Prezentace slouží k jednoduchému, rychlému a zábavnému procvičení přiřazování slov ke správnému vzoru.

Časový interval mezi jednotlivými snímky je 3 vteřiny (a nelze ho změnit). Prezentace se spouští od 4 snímku, snímky 1 – 3 jsou informativní a je nutné je odklikat.

Před první hrou je vhodné se seznámit s prezentací a rychlostí, jak se mění slova. Děti mohou slova pouze přiřazovat k příslušným rodům (ten stůl, ta tlapka atd.) Posléze mohou začít slova nahlas odůvodňovat a přiřazovat ke slovům, bez pohybu. Po procvičení mohou přidat pohyb.

Popis hry: Žáci se postaví tak, aby kolem sebe měli trochu místa. Učitel spustí prezentaci. Žáci se soustředí na příslušné vzory. Objeví-li se v prezentaci slovo, jež lze přiřadit ke vzoru, žáci provedou příslušný pohyb. Udělají-li žáci chybu, mohou si sednout a slova určovat z místa. Kontrola ze strany učitele je téměř nemožná (není vhodné, aby do spuštěné prezentace vstupoval). Apelujeme na děti, aby hráli fair-play a samy se kontrolovaly podle ostatních spolužáků.

Variace hry "Na krále": Můžeme využít ke hře "Třída proti počítači". Žáci stojí v zástupu. Učitel spustí prezentaci. Žáci odůvodňují slova (přiřazují k rodu nebo vzoru). Při správném odůvodnění se zařadí zpět do zástupu, při špatném si sednou na místo. Cílem je, aby před koncem prezentace počítač "vyřadil" co nejméně žáků. Na stejném principu lze použít i pro soutěž dvou družstev.

Návod ke stažení:

Po zaplacení se soubor automaticky stáhne. Najdete ho ve složce Stažené soubory. Na většině počítačů po otevření budete moct se soubory normálně pracovat. Pokud ne, ZIP složku rozbalte (pravým tlačítkem klikněte na soubor, zvolte Extrahovat vše a vyberte umístění, kam chcete soubory uložit).

0,0
Bez hodnocení
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Napsat vlastní recenzi
Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskusi.
Položit dotaz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím