Vítejte. Jsme rádi, že jste zavítali na náš e-shop. Obrázkové karty jsou pro nás začátkem, ale chceme růst. Chceme být místem, kde načerpáte inspiraci pro nevšední výukové metody. Chceme vyrábět takové pomůcky, které si dnes po večerech musíte vyrábět sami. Buď proto, že na našem trhu nejsou nebo jsou příliš drahé. Chceme nabízet takové pomůcky, které zpestří vaši výuku a které jsou cenově dostupné. 

A kdo jsme my a jaká byla cesta ke spuštění tohoto e-shopu?

Mgr. Miriam Hejzlarová

Jako čerstvá absolventka Učitelství pro 1. stupeň ZŠ jsem v září 2012 nastoupila do svého prvního zaměstnání a plná nadšení a elánu jsem se ocitla tam, kde jsem toužila být celé mé dětství a dospívání - za katedrou. V prvním roce své praxe jsem učila angličtinu v 1. - 5. třídě. Vyzbrojená teoretickými základy z vysoké školy a přesvědčením, že i na prvňáky lze mluvit 45 minut anglicky, jsem se začala setkávat s realitou českého školství. Věděla jsem, že kromě učebnic a cédeček s nějakými dalšími materiály a pomůckami počítat nemůžu. Hned od začátku jsem si tedy vyráběla různé kartičky, karty a pracovní listy, aby moje výuka byla zajímavá a pestrá.

Obzvlášť obrázkové karty - flashcards se staly nepostradatelnou součástí mých hodin. Jejich výroba mě stála hodně času a peněz a čím dál tím víc mi tento způsob přestával vyhovovat. Když jsem se pak následující rok stala třídní učitelkou, ale angličtinu stále učila, na vyrábění flashcards mi čas už nezbýval. A tak jsem se začala rozhlížet po nějakém univerzálním setu, který by mi vyhovoval jak grafickým zpracováním, obsahem, tak v neposlední řadě i cenou. Nic jsem nenašla. V té době mi začala v hlavě nenápadně klíčit myšlenka, že když si takový set nemůžu nikde koupit, budu si ho muset vyrobit sama. A když už si ho vyrobím, proč ho nedat k dispozici i ostatním kolegyním a kolegům? Od myšlenky k realizaci, byla ještě dlouhá cesta, ale nakonec se sen stal skutečností. A tak si i vy můžete pořídit jedinečný set obrázkových karet, které můžete použít i v jiných hodinách, než hodinách cizího jazyka. Vím, že (nejen) české paní učitelky jsou nesmírně šikovné a nedělá jim problém, si připravovat vlastní pomůcky. Ale proč ztrácet cenné hodiny výrobou něčeho, co už jsme udělali za vás? 

Ing. Jakub Hejzlar

Odmala mě více bavilo něco reálného dělat než se ve škole jen biflovat, jakkoli na čas strávený na gymnáziu i vysoké škole vzpomínám rád. Během studia na Ekonomicko-správní fakultě jsem se účastnil různých projektů, organizování konferencí, pracoval jsem, jinou práci si našel po ukončení studia. Vždy mě ale lákala představa vybudování něčeho vlastního, nového, lepšího. Nechtěl jsem založit firmu a snažit se prorazit ve velké konkurenci s tuctovým zbožím. Chtěl jsem něco, co tady chybí, co lidem pomůže, co bude dávat smysl. 

Situaci v českém školství sleduji zpovzdálí, nějaký bližší vhled získám občas při diskusi se svou sestrou - učitelkou. Při jedné takové diskusi přišla s nápadem vyrábět pomůcky, které jí k výuce chybí. Když to chybí jí, určitě to bude chybět i dalším učitelům. Taková myšlenka odpovídala mé představě o podníkání a tak jsme ji začali rozvíjet. Původní očekávání o nenáročnosti takového projektu ("začneme jen v malém") brzy vzalo za své. Ale nikdy mě nenapadlo z toho vycouvat. Naopak. Postupné zdolávání překážek mě víc a víc motivovalo a nápadů, co budeme dělat "až..." přibývalo. Mám radost, že jsme se dostali na start a vy si můžete koupit náš první výrobek. A pevně věřím, že v blízké době zrealizujeme i mnohé nápady z kategorie "až...".

Sylva Balcarová, DiS.

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli, obor Pedagogika volného času. Už za studií bylo mým velkým koníčkem malování a celkově jsem se zajímala o výtvarné umění. Po škole jsem nastoupila jako učitelka do mateřské školy, kde jsem mohla svou vášeň sdílet spolu s mými svěřenci. Když mi zbyla chvilka času, malovala jsem obrázky v dětských pokojíčcích u příbuzných a známých. Dnes už si maluji se svými vlastními dětmi a snažím se jim předat to, co jsem se sama za ta léta se štětcem v ruce naučila. Doufám, že se vám budou moje obrázky, které jsem pro vás namalovala, líbit a pomůžou vám ve výuce dětí a třeba i dospělých. 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím